ליעוץ חינם השאר  פרטים כאן ותתחיל
להשיג את המטרות 
שלח
Thank You!
The form has been successfully sent.
שדב חובה
שדב חובה
עסקים משפחתיים

דרורית גל פז.png

 

 

 

 

 

על מה חשוב לשים לב בעסקים משפחתיים כדי לשמור על הרמוניה משפחתית ושגשוג העסק.

מוכר לכם?

" לאחר מריבה קשה עם אחי לא דברתי איתו שבועיים... המכירות צנחו  ב60% במהלך אותו החודש"....( לא יכולתי להתרכז בעשייה... הייתי טרוד במה לעשות עם התחושה הקשה...)

"לא נעים לי....  אמרה בעלת חבר משפחתית של 20 שנים, אם הייתי צריכה לבחור בביתי למנהלת התפעול של העסק שלי לא הייתי בוחרת בה.! אבל לא נעים... וככה זה משפיע על חשבון הבנק....

"אני מבזבז זמן עצום, כפילויות בפעולות....הכל נופל עלי ואני לא יכול לעשות כלום כי ידי כבולות עם עוד אחים.... אני במלכודת. מרוויחים הרבה כסף אבל לא לוקחים הרבה כסף הביתה... המון בזבוז"....

 

מה המכנה המשותף בעסק משפחתי שמשפיע על חשבון הבנק?

ת _ _ _ _ ת

י_ _ _ ם

ניהול עסק משפחתי הוא משימה מורכבת ביותר. למעשה, לנהל עסק זו משימה לא פשוטה מלכתחילה, אך כשבתהליכי הניהול וקבלת ההחלטות משולבים ברגשות ודינמיקות של יחסים משפחתיים, המצב הופך למורכב. אנשים רבים פותחים עסק משפחתי מתוך מחשבה שכך יוכלו לשלב בין פרנסה לבין חיי משפחה ומתוך אמונה שכשעובדים עם האנשים שהכי אוהבים, העבודה הופכת למהנה הרבה יותר. אך לא פעם קורה שהחשיבה העסקית מתערבבת ברגשות המשפחתיים, כעסים משתחררים ונראה כאילו העסק הולך להתפוצץ.

 

 

 

 

 

דרורית גל פז.png

 

 

יש לנו משפחה נהדרת, אין בעיות אבל רוצים להמשיך לגדול?

או שהעסק תקוע? יש בעיות ביחסים? תחרות? קנאה?

זה קורה במשפחות הכי טובות.... ואפשר לשפר בצורה אדירה!

אם אתם מרגישים שהעסק המשפחתי שלכם צועד בדרך הלא נכונה; אם אתם מרגישים שאיבדתם את האיזון בין חשיבה עסקית וחשיבה משפחתית; אם אתם חוששים לשלום העסק ו/או המשפחה – אימון לעסקים משפחתיים הוא הצעד הנבון עבורכם.

דרורית גל-פז, מבכירות המאמנים העסקיים והאישיים בארץ, עוסקת בתחום האימון כ-20 שנה לרבות תפקידים ניהוליים בכירים בארגונים. כמי שגדלה במשפחה שניהלה גם עסק, היה זה אך טבעי עבורה להשתמש בכישורי האימון ובנסיון הרב שרכשה כדי לעזור לעסקים משפחתיים המצויים במשבר.

במהלך העבודה עם חברי המשפחה, משתלבת גל-פז במשפחה ולומדת את הצרכים של כל אחד והופכת לשותפה לתהליך. השתלבות זו במשפחה ובחיי העסק שלה תורמת רבות להצלחת העבודה המשותפת. חברי המשפחה מפתחים יחסי אמון עם גל-פז ויודעים שהם יכולים לשוחח איתה במלוא הפתיחות תוך שמירה על דיסקרטיות ללא רבב. כמי שבאה מבחוץ שומרת גל-פז על ניטרליות מול בני המשפחה ואינה מחויבת לאחד מחברי המשפחה . גם אם המנכ"ל הוא שהזמין את שירותיה, היא מחויבת לכולם יחד ולא לאדם אחד. למעשה, המחויבות של גל-פז היא להצלחת העסק והמשפחה. כשיחסי אמון נוצרים סביב מחויבות שכזו, נוצר הבסיס שממנו אפשר להתחיל לפעול להבראת היחסים.

 

 

דרורית גל פז.png

 

במהלך האימון לעסקים משפחתיים, לומדת המשפחה לזהות מה הערכים החשובים לכל אחד מחבריה ויחד עם המאמנת ניתן ליצור הבנה משותפת וסנכרון בין תהליכי החשיבה השונים והמיוחדים. תוך כדי התהליך נוצרים גבולות חדשים, מוגדרים תפקידים חדשים וחשוב מכל – מתחילים לקבל תמונה בהירה של היחסים בין המשפחה לעסק ובין בני המשפחה לבין עצמם.

כיאה לאימון המיועד לעסקים, ההתמקדות היא במטרות העסק והיעדים שהוצבו להצלחתו, מתוך נסיון כן לשמור על החוויה המשפחתית והרגשות החיוביים שבה. האימון מתחלק לשני חלקים עיקריים בו זמנית:

החלק האחד שבו עובדים על התקשורת הבינאישית. בשלב זה יש להבין כיצד כל אחד חושב ומהם החלקים החשובים עבורו. גל-פז והמשפחה לומדים יחד להבין את האסטרטגיה ההתנהגותית של כל אחד מחבריה וכך ניתן ללמוד לפעול לדרכי פעולה רציונליות יותר, מבלי להפעיל רגשות שעלולים לפגוע.

שנית, עובדים יחד על הגדרה של יעדי העסק, חלוקת התפקידים והשמה של גבולות חזקים וברורים בין חברי המשפחה לבין עצמם ובין המשפחה לבין העסק.

בתהליך זה לומדת המשפחה להכיר את עצמה מחדש. לכל משפחה יש שפה הייחודית לה, שפה המורכבת מחוויות משותפות, נורמות התנהגותיות ורגשות שונים. גם לכל עסק שפה משלו, שפת העסקים הכוללת קודים התנהגותיים, חשיבה עסקית מבוססת נתונים וכיוצא בזה. דרורית גל-פז הולכת עם בני המשפחה יד ביד ועוזרת למצוא שפה משותפת למשפחה ולעסק. שפה שתעזור לכם למצוא את האיזון העדין שבין חיי משפחה וחיי עסק. כשהאיזון הזה מושג – הדרך להצלחה סלולה.

אם יש לכם האומץ לעשות שינויים - זאת ההזדמנות עבורכם.

אם אתם חושבים שמגיע לכם אחרת - זאת ההזדמנות שלכם

כשמתחילים אימון, מתרחשים אירועים שאולי לא צפיתם. כל מה שקורה הוא מצויין לתהליך המכוון למטרות שלכם. נדרשת ראיה רחבה כדי לראות שהכל לטובה במתאם למטרות. אני כאן עבורכם כדי להראות לכם. לכוון, לנתב ,להציק, לאהוב עד שתושג המטרה.

ברכות למחליטים עכשיו  להכנס לפעולה שאולי רציתם כל כך ולא היה נעים 

לקוח שלי:

"חזרנו להיות משפחה" ציינה מנהלת בחברה משפחתית שעובדת כבר 3 שנים ,  לאחר שנפתר משבר אמון קשה בין שני אחים במשפחה שעובדים ביחד כבר 13 שנים.

התוצאה:

1.      גיוס עובדים איכותיים.

2.      מחזור מכירות גדל ב30%

3.      המון מכתבי תודה מלקוחות מגיעים לחברה

4.      אוירה טובה ונעימה.

5.      מיקוד בעשייה.

6.      שיתוף פעולה.

7.      הפחתת רכילות ושמועות.

8.      חסכון בזמן.

9.      יעילות בעשייה.

10.  הנאה.

 

 

" אני נהנית לבוא לעבודה.... נהנית לקום בבוקר להגיע לעבודה ואף מוכנה להשאר אם צריך בכייף. מרגישה מוערכת ומתוגמלת.

אימון דינמי להזנקת העסק המשפחתי שלכם.

המשפחתיות נותנת כוח לעסק. העסק נותן כוח למשפחתיות


Powered by Webydo
משרדים:  תל אביב , קרית אונו ,      נייד: 0544-439343       טל: 03-5591166             דוא"ל drorit@place2b.co.il